ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

ΑΠΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων σε συνεργασία με την Ιερά Μητρόπολη Σταγών και Μετεώρων καθώς και με τον Δήμο Μετεώρων διοργανώνουν Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση στην κεντρική πλατεία «Ρήγα Φεραίου», στην πόλη της Καλαμπάκας, την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου 2023 στις 10 το πρωί, με φιλανθρωπικό χαρακτήρα, έτσι ώστε να συγκεντρωθούν τρόφιμα, τα οποία θα διατεθούν στην Ιερά Μητρόπολη για την κάλυψη αναγκών συμπολιτών μας.

Μαθητές από τα σχολεία του Δήμου Μετεώρων θα τραγουδήσουν χριστουγεννιάτικους ύμνους, κάλαντα και τραγούδια με την συνοδεία των εκπαιδευτικών των σχολείων για να μας εισάγουν στην εορταστική ατμόσφαιρα των Αγίων Ημερών.

Όσοι επιθυμούν να προσφέρουν περίσσεια τροφίμων (είδη που δεν χρειάζονται συντήρηση ,όπως μακαρόνια ρύζι γάλατα σε μεταλλικό κουτί μπισκότα κτλ ) σε έχοντες ανάγκη, ας τα φέρουν στο σχολείο μας για να τα παραδώσουμε στην Μητρόπολη .