ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ «ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΛΙΑΦΑ»

Κάθε επίσκεψη μας προσφέρει μια μοναδική ευκαιρία για μάθηση και κατανόηση της φιλοσοφίας και της τεχνολογίας τη διαδικασία παραγωγής που κρύβεται πίσω από τα αγαπημένα μας προϊόντα.

Έτσι το Ε1 τμήμα του 3ου Δημοτικού Σχολείου Καλαμπάκας επισκέφτηκε το εργοστάσιο παραγωγής αναψυκτικών, «ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΛΙΑΦΑ» στα Τρίκαλα.

Οι μαθητές ,

Εντυπωσιάστηκαν από το υψηλό επίπεδο τεχνολογίας και αυτοματισμού που χρησιμοποιείται για την παραγωγή των αναψυκτικών, από την ανάμειξη των συστατικών μέχρι τη συσκευασία.

Εκτίμησαν τις αυστηρές προδιαγραφές ποιότητας και ασφάλειας που τηρούνται σε κάθε βήμα της παραγωγικής διαδικασίας

Εντυπωσιάστηκαν  από την επαγγελματικότητα και την αφοσίωσή στην ποιότητα και την αρτιότητα των προϊόντων.

Αναγνώρισαν την προσπάθεια της εταιρείας να επικοινωνεί ανοιχτά με μαθητές, προσφέροντας γνώση για τα προϊόντα που καταναλώνουν

Ευχαριστούμε την εταιρεία ΚΛΙΑΦΑ ΑΕ για τη θερμή φιλοξενία και την ενδιαφέρουσα επίσκεψη στο εργοστάσιο παραγωγής αναψυκτικών της.

Τον κ. Κωνσταντίνο Βλάχο  και το VIP METEORA TOURS για την δωρεάν μετακίνησή μας στο εργοστάσιο.