ΠΑΣΧΑΛΙΝΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ

Όταν η μάθηση συμβαδίζει με τη δημιουργία δεν έχεις παρά να νιώθεις περηφάνεια και ικανοποίηση για το λειτούργημά σου σαν εκπαιδευτικός.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της ΣΤ τάξης του σχολείου μας, με την καθοδήγηση της δασκάλας τους, επιστρατεύοντας φαντασία, ενθουσιασμό, χαμόγελα, χαρά και πολλή αγάπη, έφτιαξαν χειροποίητες λαμπάδες που θα τις κρατήσουν στην Ανάσταση ή για να τις χαρίσουν σε αγαπημένα πρόσωπα, καθώς επίσης και διακοσμητικά αυγά που θα στολίσουν το πασχαλινό τους τραπέζι με τη μέθοδο decoupage.

Η χαρά της δημιουργίας, στιγμές που πάντα λατρεύουν τα παιδιά και όχι μόνο, πάντα χαρίζει τα πιο γλυκά και ζεστά χαμόγελα . Κι όταν το αποτέλεσμα σε αποζημιώνει, νιώθεις ευλογία καθώς στη σχολική αίθουσα όλα εμπλέκονται σε μια συνωμοσία αγάπης λόγω των ημερών που όλοι περιμένουμε με κατάνυξη. Καλό Πάσχα σε όλους.. γεμάτο χρώματα και ξεχωριστά αρώματα!